07/05/2024

ODRŽANA PRVA EDUKACIJA ZA RODITELJE U SKLOPU PROJEKTA “ŠKOLA RODITELJSTVA”

Jučer su u našoj školi prvu edukaciju u okviru projekta “Škola roditeljstva” za roditelje/staratelje učenika prvog razreda održale pedagogica Nizama Rovčanin i psihologinja Selma Kulo Piknjač. Projekat je pokrenulo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u saradnji sa Institutom za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS.

Više od 20 roditelja/staratelja naših prvačića je uzelo učešće u edukativnoj radionici, koja je imala za cilj jačanje roditeljskih kompetencija, pružanje podrške i informacija koje će im pomoći da bolje razumiju potrebe djeteta i razvijaju njegove potencijale. Posebno smo ponosni na aktivnost učesnika, njihov doprinos u vidu razmjenjivanja iskustava te otvorenost za saradnju i partnerstvo sa školom, što je doprinijelo da radionica bude interaktivna, zanimljiva i korisna.