18/05/2024

ODRŽANO PREDAVANJE ZA UČENIKE VIII RAZREDA NA TEMU “PREVENCIJA ZLOUPOTREBE PIROTEHNIČKIH SREDSTAVA”

U našoj školi je, ispred MUP-a Kantona Sarajevo i Policijske uprave Vogošća, policijski službenik Almir Bukva održao predavanje na časovima Odjeljenske zajednice u VIII-2 i VIII-3 odjeljenju na temu “Prevencija zloupotrebe pirotehničkih sredstava“. Predavanje je održano u cilju sprječavanja masovne distribucije petardi i drugih pirotehničkih sredstava koja predstavljaju veliki sigurnosni problem, naročito u vrijeme praznika. Pirotehnička sredstva nisu igračke, već eksplozivna sredstva koja mogu biti vrlo opasna, posebno za djecu, te izazvati teške i trajne posljedice. Apelujemo na roditelje/staratelje da u narednom periodu na pomenutu problematiku posebno obrate pažnju, kako bismo svi zajedno preventivno djelovali u našoj lokalnoj zajednici.