19/05/2024

NAŠI NAJSTARIJI I NAJMLAĐI UČENICI OBILJEŽILI MJESEC BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

Danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u Kantonu Sarajevo proglašen je 6. 2. u znak sjećanja na dječaka Denisa Mrnjavca. Učenici svih odjeljenja devetog razreda i njihovi razrednici aktivno su učestvovali u obilježavanju ovog datuma. U online okruženju istakli su poruke protiv svake vrste nasilja i želje da svako dijete odrasta u sigurnom društvu!

Video pogledajte na linku.

Kažu da je da najvažnije od malena djecu učiti da cijene druge, drugačije i uvažavaju svakog stanovnika ove planete. Tako su i naši prvačići iz sva četiri odjeljenja skupa su sa svojim učiteljicama realizovali likovnu radionicu i poručili da:

Nasilje nije hrabrost, stop vršnjačkom nasilju, budimo jedni drugima prijatelji…

Učenici I-3 razreda

Šta su to oni spremili možete pogledati u videu na linku.