16/07/2024

UČENICI NAŠE ŠKOLE POSJETILI FESTIVAL SVJETLA U ZEMALJSKOM MUZEJU

FOTO: Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine

Festival svjetla predstavlja svjetlosnu izložba, odnosno, postavke svjetlosnih instalacija kojima se prezentira bogato kulturno i prirodno naslijeđe Bosne i Hercegovine. Projekt je nastao u suradnji s renomiranom sarajevskom agencijom Linden. Iako je osmišljen po uzoru na slične događaje koji se održavaju u botaničkim vrtovima u New Yorku, Londonu ili Berlinu, ovaj će Festival ipak biti poseban po kombinaciji komercijalne rasvjete (MK Illumination) s umjetničkim radovima kao i dužini trajanja.

8.2.2024.godine učenici naše škole u pratnji direktorice, pomoćnice direktorice te predmetnih nastavnika posjetili su Festival svjetla u Zemaljskom muzeju.

Uživali su u jedinstvenim i prekrasnim audio-vizuelnim i svjetlosnim instalacijama postavljenim u botaničkoj bašti Muzeja.

Također su imali priliku pogledati stalne postavke Muzeja odjeljenja: arheologije, prirodnih nauka i etnologije.

Video pogledajte na linku.