05/05/2024

KONFERENCIJA “ŠKOLE KAO ZELENE ZONE”

Danas je održana konferencija “Škole kao zelene zone – Povećanje spremnosti na klimatske promjene u obrazovnom sektoru u Bosni i Hercegovini“ u Međunarodnom centru za djecu i omladinu u Sarajevu. Organizator konferencije je Save the Children. Našu školu predstavili su članovi ekološke sekcije i učiteljica Amela Ćatović.

Članovi Ekološke sekcije

Projekat “Škole kao zelene zone” predstavlja stratešku inicijativu usmjerenu ka ekološkom obrazovanju mladih u Bosni i Hercegovini. Osnovni cilj projekta je podizanje ekološke svijesti i pripreme za klimatske promjene. Projekat je obuhvatio deset škola koje su kroz radionice i kreativne kampanje imale priliku podijeliti znanja sa učenicima i obrazovnim radnicima o tome šta i kako recikliramo, šta i čime zagađujemo zrak, kako čuvamo okoliš. Cilj konferencije je formirati preporuke za dalje unapređenje razvoja dijaloga o posljedicama klimatskih promjena u obrazovnom sektoru. Video pogledajte na linku.