20/10/2024

OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

10. 10. 2024. godine, povodom obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja, pedagogica i psihologinja škole su pripremile radionicu za učenike VII – 2 i VIII – 1 odjeljenja, koju su učenici realizovali uz podršku svojih razrednika. Timski su osmislili motivacione i poruke podrške svim drugarima, koje mogu pročitati kada se iz bilo kojeg razloga osjećaju loše. Naučili su na koji sve način, kroz koje aktivnosti i korake, i sami mogu jačati svoje mentalno zdravlje, kako bi iskoristili potencijale i bili zadovoljni sobom i svojim postignućima.

Poruke naših učenika povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja

Inicijativu za obilježavanje Svjetskog dana mentalnog zdravlja pokrenula je Svjetska Federacija za mentalno zdravlje(WFMH) 10. oktobra 1992. godine, od kada se ovaj datum obilježava svake godine na globalnom nivou.