16/07/2024

OBILJEŽEN “SAT KODIRANJA” U NAŠOJ ŠKOLI

FOTO: https://hourofcode.com/

Učenici VI i VII razreda u sedmici od 6.12.2023. do 12.12.2023.godine, su uzeli učešće u Satu kodiranja i uspješno priveli svoje projekte kraju. Sa učenicima je radio nastavnik informatike, Papić Fatmir.

FOTO: Facebook stranica OŠ “Mirsad Prnjavorac”

“Sat kodiranja” ili “Hour of Code” je jednosatni uvod u informatiku sa ciljem demistificiranja kodiranja, gdje će svi učesnici vidjeti da svako može biti programer. Svako može održati Sat kodiranja u bilo koje vrijeme, ali je cilj kampanje da se desetine miliona učenika/studenata okušaju u kodiranju u cilju proslave Sedmice informatičke edukacije.

“Sat kodiranja” organizuje neprofitna organizacija Code.org, koja se bavi promoviranjem učešća što većeg broja mladih u informatičkoj nauci u školama, ali i ostalog stanovništva. Naročita pažnja se poklanja učešću žena i drugih manjina. Snažna koalicija partnera se okupila oko ove akcije, uključujući firme kao što su Microsoft, Amazon, Apple

Prijavite se i vi na Sat kodiranja, naučite nešto i zabavite se u velikom broju interaktivnih igara na linku.

Video šta su to naši vrijedni učenici i nastavnik radili pogledajte na linku.